ua

У КИТАЇ ЗАЯВИЛИ ПРО ПРОРИВ У ВИДОБУТКУ ВУГЛЕВОДНІВ

Pозпочався повноцінний видобуток газогідратів із підводного морського родовища.

В Геологічній службі Міністерства земельних і природних ресурсів Китаю заявили про успіх з експериментом із видобутком газових гідратів з родовища на дні Південно-Китайського моря.

Pозробка родовища так званого "пального льоду" (зовні газові гідрати нагадують сніг або пухкий лід) почалася 10 травня і дотепер успішно триває вісім днів поспіль. За цей час із родовища, розташованого на глибині понад 1200 метрів від поверхні моря і ще близько 200 метрів від поверхні дна, було отримано понад 120 тис. кубометрів газу з умістом метану до 99,5%.

У повідомленні Геологічної служби успіх експерименту названо історичним проривом. Особливо підкреслюється, що експеримент став першим успішним прикладом промислового морського видобутку газогідратів, його досягнуто з покладанням виключно на власні сили і він матиме "серйозні наслідки".

Акваторія Південно-Китайського моря, в якій розпочато видобуток гідратів, є предметом територіальних спорів між цілим рядом країн. Наполягаючи на своїх вимогах, китайці зміцнюють спірні архіпелаги Спратлі і Парасельські острови, на шельфі яких, за даними досліджень, зосереджені великі запаси нафти, газу і тих же гідратів.

З одного кубометра "пального льоду" можна отримати більше 160 кубометрів метану. За деякими оцінками, світові запаси газогідратів значно перевищують запаси "звичайного" природного газу, однак точний обсяг цих запасів науковці оцінюють по-різному, оцінки коливаються від 2 тис. 500 до 20 тис. трильйонів кубометрів. Донині родовища газогідратів виявлено поблизу берегів США, Канади, Коста-Ріки, Гватемали, Мексики, Японії, Південної Кореї, Індії і Китаю, а також у Середземному, Чорному, Каспійському і Південно-Китайському морях. Однак освоєння газогідратних родовищ ускладнюється високою вартістю видобутку.

Джерело: http://ua.korrespondent.net/

18 травня, 2017