ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ЛІЧИЛЬНИК ГАЗУ

За технічними характеристиками й ціною лічильники газу поділяються на побутові, комунальні та промислові. За принципом дії: турбінні, роторні, мембранні та вихрові.

Якщо ми говоримо про побутовий сектор, то тут найчастіше поширені мембранні лічильники, що вирізняються простотою в експлуатації, економічністю та високою точністю підрахунків.

Законними буде вважатися лише той лічильник, що занесений до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки. Придбати його можливо як в торговельній мережі, так і безпосередньо в газовому господарстві.

Приділіть значну увагу типорозміру лічильника ще на етапі проектування. Сумісні дані споживання наявних в помешканні газових приладів дадуть цифру, яка і визначить необхідний для встановлення тип лічильника. Встановлення лічильника повинно здійснюватися ліцензованими спеціалістами.

Періодичність перевірки лічильників газу - кожні п'ять років. Демонтаж, монтаж та ремонт пошкоджених лічильників (зірвані пломби, розбите скло, отвори та тріщини в корпусі тощо) проводять коштом організації, що здійснює розподіл природного газу на відповідній території (за умови відсутності вини за пошкодження споживачем). Ознакою перевірених лічильників є наявність на них відповідних пломб з відбитком.